Informace o ŠJ

Provoz ŠJ se řídí hygienickými předpisy a vyhláškou č. 107/2005Sb., ve znění pozdějších předpisů.

V naší školní jídelně vaříme 2 druhy jídla. Děti si mohou vybrat a objednat to, co jim chutná.

Jídelníček je sestavován na základě zásad správné výživy a dodržování spotřebního koše vybraných potravin. Snažíme se  o dodržování principů zdravé výživy – proto do jídelníčku zařazujeme ryby (na mnoho způsobů), luštěniny, mléčné výrobky, čerstvou zeleninu a ovoce.

V současnosti jsme zřídili pro strávníky možnost objednávání stravy prostřednictvím internetu. Pro registraci strávníků a objednávání stravy na internetu postupujte podle následujících pokynů: www.strava.cz viz. Přílohy:

Strava-Informace pro rodiče-1.pdf
Strava-Přihláška na objednávání přes internet.pdf

Vedoucí školní jídelny:Maxová Květoslava
Hlavní kuchař/ka: Piskáček Lukáš
Kuchařka: Kolaříková Miluše
 Uhrová Marie
Adresa: Resslova ul. 6, Plzeň
Kontakt:  378 028 428 (ZŠ Americká - Resslova)
e-mail:maxovakv@zs16.plzen-edu.cz

Výdej obědů pro žáky:11,45 – 14,00 hodin
Výdej obědů pro veřejnost:11,30 -  11,45 hodin

Na základě vyhlášky č.107/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dochází  k rozdělení  strávníků do kategorií podle jejich  věku, kterého dosáhnou v příslušném roce.

Výše finančních normativů tak činí na nákup potravin pro jednoho strávníka na den v jednotlivých kategoriích:

Strávníci 7 -10 let 30,- Kč
Strávníci 11 -14 let32,- Kč
Strávníci 15 a více let34,- Kč
Cizí strávníci 74,- Kč

Podrobnější informace o stravování v ŠJ naleznete v Provozním řádu ŠJ (DOC, 27 kB).