Vybavenost školy

Provoz odloučeného pracoviště MŠ v Radčicích byl zahájen v roce 2006. Jde o velmi moderní patrovou budovu, umístěnou v klidné a tiché části obvodu ÚMO 7.

Jedná se o mateřskou školu s celodenním provozem ve dvou třídách s kapacitou 50 dětí. Součástí MŠ je školní kuchyně s kapacitou 100 strávníků.

• Třídy jsou vybavené novým nábytkem odpovídajícím věkovým skupinám dětí dané třídy, rozmanitými pomůckami a hračkami; každou třídu tvoří šatna a prostorná herna, toaleta, umývárna se sprchou a ložnice s terasou.
  • K pohybovým aktivitám dětí je využívána velká, členitá školní zahrada osázená vzrostlými jehličnatými a listnatými stromy se pískovištěm a dřevěnými herními prvky (např. dřevěná auta, dřevěný dětský domeček, průlezka, skluzavky, dětská houpadla). Zahrada se průběžně vybavuje novými prvky.
  • Vybavenost  pomůckami a hračkami  je na velmi dobré úrovni; v rámci možností finančního rozpočtu jsou průběžně dokupovány.
  • Školní kuchyně se nachází v suterénu budovy společně se sklady a přípravnami potravin; disponuje nejmodernějším vybavením podle norem EU.
  • V blízkosti školy se nachází les, pole, potok, řeka, multifunkční hřiště a dětské hřiště s dřevěnými herními sestavami.

Knihy

Celodenní provoz odloučeného pracoviště MŠ v Malesicích byl zahájen 04.10.2010. Jde o kompletně zrekonstruovanou přízemní budovu v obvodu ÚMO 9.

Mateřská škola je jednotřídní, s kapacitou 25 dětí. Součástí je výdejna jídel pro děti. Jídlo se dováží z MŠ v Radčicích.

• Interiér je vybaven novým nábytkem, pomůckami a hračkami. Třídu tvoří šatna, toaleta, umývárna se sprchou, ložnice a nadstandardně velká herna.
  • K pohybovým aktivitám dětí slouží velká zahrada osázená listnatými a jehličnatými stromy s pískovištěm a dřevěnými herními prvky, které se průběžně dokupují.
  • V blízkosti školy se nachází multifunkční hřiště, louka, rybník, řeka. Svou polohou je plně srovnatelná s MŠ v Radčicích.